Kaş ekimi

Kaş ekimi özellikle bayanların tercih ettiği fakat eksikliği ya da tamamen olmaması durumunda erkeklerinde başvurduğu bir yöntemdir. Kaş ekimi kaşların hiç olmaması, seyrek olması, kaş bölgesinde ameliyat izi, yanık, skar izi ve kaşın istenilen şekilde olmaması durumunda yapılmaktadır.

Kaş ekimine talep son yıllarda oldukça artmıştır. Bunun nedeni başarılı kaş ekimlerin sonuçları ve son yıllardaki kalın kaş modasıdır. Kaş ekimi kişinin profilinde ciddi bir değişiklik oluşturur.

Kaş ekimi işleminde öncelikle lokal anestezi ile işlem yapılacak alan uyuşturulur. Kıl folikülleri saç ekiminde de olduğu gibi ense bölgesinden cok küçük bir alandan fue yöntemi ile tek tek alınır. İkinci aşama olarak kanal açma işlemine geçilir bu aşama kaş ekiminin en önemli aşamasıdır. Kıl foliküllerinin yerine,  yönüne ve sıklığına bu aşamada karar verilir. Son aşama olarak çıkartılan graftlar tek tek kanallara yerleştirilir.

Kaş ekiminde en önemli nokta iz bırakmadan doğal yönünde ve doğru kıl foliküllerinin seçilip yerleştirilmesi gereken kalıcı bir işlemdir.


Kirpik ekimi

Kirpikler bakışlarımızın önemli bir parçasıdır. Kirpiklerinin seyrek olması, bir bölümünün  ya da tamamının olmaması durumunda geçici çözümlere başvurulabilir ancak kalıcı bir çözüm aranıyor ise bu kirpik ekimidir.  Kirpik ekiminde kaş ekiminde de olduğu gibi kıl folikülleri fue yöntemi ile ense bölgesinden alınan graftlarla yapılır. Kirpik ekiminde ekim ve alım yapılacak alana lokal anestezi uygulanır hasta işlem sırasında veya sonrasında acı yada ağrı hissetmez. Kirpik ekimi işlemi saç ekimi, sakal, bıyık ve kaş ekiminde de olduğu gibi hastane ortamında uzman ekip tarafından yapılmalıdır. Kirpik ekimi işlemi yaklaşık iki saat kadar sürer.

Kişinin işlem öncesi muayenesi önemli ve dokunun doğru sıklıkta yoğun bir kirpik ekimi için hazır olmasına dikkat edilmelidir.